V januári je najohrozenejším a najviac zaťažovaným orgánom močový mechúr. Podľa štatistík ženy trpia zápalom močového mechúra 2 krát častejšie ako muži.
Táto choroba nie je fatálna, ale môže poriadne znepríjemniť život:
- časté močenie - až 10 krát za hodinu
- ostrá bolesť pri vyprázdňovaní močového mechúra
- kŕče v bruchu a teplota
Urologické ťažkosti stále patria medzi témy, o ktorých sa hanbíme otvorene hovoriť. Zápal močového mechúra je pritom veľmi nepríjemným ochorením, ktoré je nutné liečiť čo najskôr, aby sme zabránili jeho prechodu do chronického štádia.
U mužov je zápal močového mechúra pomerne zriedkavá choroba. Je to záležitosť anatómie. U žien je močová trubica krátka a široká - 4 cm, okrem toho močová trubica a jej vyústenie sa nachádza blízko konečníka, ktorý je zdrojom rôznych baktérií spôsobujúcich zápal. Väčšina infekcií močových ciest je vyvolaná baktériou Bacterium coli, ktorá sa dostane z konečníka do močovej trubice a odtiaľ do močového mechúra. Veľmi často býva príčinou zápalu močových ciest neliečená infekcia v pošve.
Na rozdiel od krátkej a širokej močovej trubice u žien, je u mužov močová trubica dlhá a úzka - 20 cm. Po tak dlhej a úzkej trubici je oveľa ťažšie preniknúť baktériám do močového mechúra. Okrem toho je u žien močový mechúr objemnejší a väčší než u mužov, takže ženy vyprázdňujú močový mechúr menej často a jeho stagnácia vyvoláva aktívny rast baktérií.
Zápal močových ciest a mechúra je veľmi nepríjemný, ale ak ho zachytíte včas a dobre ho preliečite, nie je nebezpečný. Veľa záleží na tom, v akej fáze sa nachádza.
Štádiá zápalu:
Akútna forma - vzniká ako okamžitá a náhla reakcia na infekciu v močových cestách. Spoznáte ju aj podľa nepríjemnej bolesti. Rovnako rýchlo ako nastúpila, pri vhodnej liečbe aj rovnako rýchlo ustupuje.
Chronická forma - ide o dlhodobý a neustále sa opakujúci stav. Bolesť nie je taká výrazná, ale trvá dlhšie. Ak sa zápal v mechúri a močových cestách dostane do tohto štádia, potom môže spôsobiť komplikácie v celom vylučovacím systéme a dokonca môžu nastať problémy s obličkami.
Každodenná hygienická vložka Jemná starostlivosť:
- Horná vrstva je vyrobená z jemného prírodného materiálu
- Vo vnútornej vrstve je ochranná fytonáplň, ktorá ničí baktérie - neobsahuje umelé arómy ani farbivá
Vlastnosti rastlinných extraktov, ktoré sú v receptúre vložiek pôsobia cielene - bránia rastu patogénnych mikroorganizmov, zmierňujú nepríjemné pocity (pálenie a svrbenie) a urýchľujú proces uzdravenia.
Zloženie: Suchý obklad 38 rastlín + minerálny Alunit.
- Alunit: zabraňuje tvorbe nepríjemných pachov.
- Kaempferol: diuretikum, uvoľňuje kŕče a zápaly.
- Borneol: má protizápalové a antibakteriálne vlastnosti.
- Angelika: má analgetické a močopudné vlastnosti.
- Sophora japonica: má antibakteriálne a protizápalové vlastnosti.
- Chryzantéma: má antimikrobiálnu aktivitu.
- Japonský zimolez: obnovuje rovnováhu prírodnej mikroflóry, diuretikum a protizápalové vlastnosti.
- Gardenia: má antiseptické účinky.
- Púpava: stimuluje lokálnu imunitu, znižuje zápal.
- Mäta: ochladzuje, tlmí bolesť
To sú základné biologicko-aktívne komponenty, ostatné byliny (29) sú "služobníkmi", pomocníkmi v tejto receptúre.
Liečivé rastlinné extrakty vložky pôsobia na sliznicu vonkajších pohlavných orgánov a prispievajú k normalizácii mikroflóry, odstráneniu zápalu, opuchu, svrbenia, podráždenia, nepríjemných zápachov. Mimochodom, preniknutie aktívnych látok cez sliznicu je účinejšie ako cez kožu na akejkoľvek inej časti tela, pretože vonkajšie pohlavné orgány sú veľmi bohaté na krvnú sieť, obsahujú veľké množstvo lymfatických ciev a nervových zakončení.
Druhý pozitívny smer pôsobenia vložiek je bioenergetické pôsobenie - vložka pôsobí na úrovni harmonizácie energie: cez oblasť rozkroku prechádza nádherný riadiaci meridián Zhen Mai, na ktorom je sústredených veľa biologicky aktívnych bodov. Medzi nimi je aj bod Chung-chi (nachádza sa 4 veľké prsty pod pupkom ) - je najdôležitejším bodom pri liečení všetkých ochorení močového mechúra a rôznych ochorení pohlavného systému. Tento bod sa nazýva "Polárna Hviezda", pretože sa nachádza v polovici vzdialenosti medzi horným temenom a pätami, ako Polárna hviezda - okolo ktorej sa obracajú nebeské planéty.
Užitočné rady:
- Je dôležité dostatočne piť. Zvýšený prísun tekutín zabezpečí pravidelné vyprázdňovanie, vďaka ktorému sa vyplavujú choroboplodné zárodky a neudržujú sa na stenách močového mechúra.
- Počas močenia by sa mal mechúr vyprázdniť úplne.
- Nosiť teplé oblečenie na spodnej časti tela.
- Po dobu liečby zápalu močového mechúra sa odporúčajú jesť brusnice, ale aj špeciálne probiotiká. Táto jednoduchá prírodná liečba môže prispieť k zníženiu frekvencie opakovaných zápalov. Brusnice pôsobia tak, že bránia bežným baktériám udržať sa na stenách močového mechúra a zamedzujú tak infekciám.
- Snažte sa močiť najmenej raz za 2 hodiny. Ženy, ktoré zadržiavajú moč na dlhú dobu trpia infekciami močového ústrojenstva častejšie.
Používajte vložky Jemná starostlivosť preventívne v období jeseň-zima, alebo ako podporný prostriedok pri liečbe zápalov močových ciest. Takisto aj po návšteve bazénu - močový mechúr totiž neznáša chlór.
Obsah: 1 ks
Kondraindikácie: tehotenstvo, dojčenie
Kód produktu: 60145
Prezentácia:
Nový komentár